Hlavní navigace

Nepodepsané prohlášení a RZD?

• (neregistrovaný) 88.103.252.---

14. 2. 2007 13:49

Studentka pracovala na DPP, nepodepsala prohlášení.Pracovala ještě u jiné firmy na DPP, kde měla srážkovou dan. Ted přišla, že chce udělat RZD.Chtěla jsem jí dát potvrzení příjmů, aby si podala sama prohlášení,ale trvá na tom, že to chce u nás, že jsme povinni, jí to udělat. Je to tak, i přesto že měla ještě DPP u jiné firmy, i když se srážkovou daní.díky moc za okamžité reakce

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 14:22

(neregistrovaný) 62.77.115.---

Re: Nepodepsané prohlášení a RZD?
      Pokud jste její poslední plátce, tak jste povinna ho udělat, ale pokud měla v celém roce srážkovou daň, RZD se nedělá. Jde o to , jakou daň jí sráželi v tom dalším zaměstnání

• 14. 2. 2007 14:57

andrea (neregistrovaný) 88.103.252.---

Jsme poslední plátci, v jiné firmě byla jen srážková, u nás jednou srážková, jednou zálohová.díky

• 14. 2. 2007 15:24

Aha, takže měla v min. roce jen v jednom měsíci zálohovou daň?? Bohužel jí ho budete muset udělat. Hlavně vám musí prohlásit, že neměla jiné příjmy, pouze podlehající srážkové dani.
      Kolik jí činí prosím vás ta daň za ten jeden měsíc :-)

• 14. 2. 2007 15:49

Bohužel to nevím, jsem momentálně na mat.dovolené, ale zjištuji to pro účetní,která to ted řeší. Připadá mi hloupé, že dodatečně podepíše prohlášení a my budeme muset přepočítávat daně v tom minulém roce atd.Já nevím, ale zdá se mi to postavené na hlavu.

• 14. 2. 2007 16:09

Nikdo jiný se nevyjádřil, koukám. Zítra přijde kolegyně tak to s ní ještě proberu a dám vědět. Napíšu stejný dotaz jako vy....někdy dopoledne...s tímhle jsem se nesetkala, ale četla jsem zde to přepočítání mezd a upřímně si to taky nedovedu představit, dokonce už mám rok uzavřený, ve mzdách

• 14. 2. 2007 16:49

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Roční zúčtování je povinen udělat zaměstnavatel, kterého ten zaměstnanec měl jako posledního v roce a u kterého měl podepsané prohlášení. Takže pokud u Vás neměla podepsané a ta daňová záloha byla v režimu "nejméně 20%", zúčtování jí dělat nemůžete. K tomu zpětnému podepisování - z publikace od P. Pelecha Zdanění mezd a platů vyplývá, že zpětně se může podepsat, pokud ten zaměstnanec nepodepsal i když podepsat mohl a pokud ta mzda byla daněna srážkovou daní. Z toho mně vyplývá, že pokud byla daněna zálohovou daní 20%, zpětně nepodepisuje, ale podává přiznání. Ona tedy může zpětně podepsat u těch zaměstnavatelů, kteří jí sráželi srážkovou daň - tato bude přepočítána na zálohovou a zaměstnavatel vystaví potvrzení o zd. příjmech. Ovšem zpětné podepsání se netýká té zálohové daně 20% - a právě z tohoto důvodu si musí podat přiznání.

• 14. 2. 2007 17:46

Bohužel Vás budu muset zklamat, protože účetní volala na finanční úřad a ta jí řekla, že jsme povinni.Zítra bude volat ještě jedné paní na finanční úřad, tak uvidíme.Ale mě pořád udivuje to, že by se musely přepočítávat mzdy.Vemte si to, že takových studentů máme plno, a už jich snad začíná být více, těch co nepodepsali a chtějí po té účetní RZD.To jich bude třeba přepočítávat 20 lidí?To není normální.

• 16. 2. 2007 13:24

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

No právě proto, že to není normální tvrdím, že bych se na to vykašlala. Pelech tam výslovně píše, že vyjímečně se může stát, že zaměstnanec nepodepsal, i když podepsat mohl a jeho mzda byla daněna SRÁŽKOVOU daní. V takovém případě může podepsat zpětně a účetní daně přepočítá, přehodnotí na zálohovou a srážkovou daň mu vrátí. Píše výhradně o srážkové dani a to proto, že v tomto případě je dána tomu člověku možnost si tu daň, která by jinak byla konečná, zúčtovat. Pokud neměl podepsané prohlášení a mzda byla daněna 20%, tak ta daň není konečná, nepropadá, ale on ji zúčtuje tím, že podá přiznání. Podlé mého toto je pravý smysl toho zpětného podepisování a FÚ nepodává správné informace.

• 16. 2. 2007 16:27

>>

>>Bohužel Vás budu muset zklamat, protože účetní volala
      >>na finanční úřad a ta jí řekla, že jsme povinni.Zítra
      >>bude volat ještě jedné paní na finanční úřad, tak
      >>uvidíme.Ale mě pořád udivuje to, že by se musely
      >>přepočítávat mzdy.Vemte si to, že takových studentů
      >>máme plno,
      >>a už jich snad začíná být více, těch co nepodepsali a
      >>chtějí po té účetní RZD.To jich bude třeba
      >>přepočítávat 20 lidí?To není normální.
      >
      >No právě proto, že to není normální tvrdím, že bych se
      >na to vykašlala. Pelech tam výslovně píše, že
      >vyjímečně se může stát, že zaměstnanec nepodepsal, i když
      >podepsat mohl a jeho mzda byla daněna SRÁŽKOVOU daní. V
      >takovém případě může podepsat zpětně a účetní daně
      >přepočítá, přehodnotí na zálohovou a srážkovou daň mu
      >vrátí. Píše výhradně o srážkové dani a to proto, že v
      >tomto případě je dána tomu člověku možnost si tu daň,
      >která by jinak byla konečná, zúčtovat. Pokud neměl
      >podepsané prohlášení a mzda byla daněna 20%, tak ta daň není
      >konečná, nepropadá, ale on ji zúčtuje tím, že podá
      >přiznání. Podlé mého toto je pravý smysl toho zpětného
      >podepisování a FÚ nepodává správné informace.

Dobrý den, takže i další paní na FÚ tvrdí, že je to povinnost zaměstnavatele, a že je to v platnosti už delší dobu.Ted záleží na paní účetní, jak se rozhodne.Mladá studentka, ale trvá na tom, že to chce udělat a mávala účetní nějakým papírem před nosem, že je povinna jí to udělat.Krásný den a díky za reakce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).