Hlavní navigace

Odpočet na manželku

  • (neregistrovaný) 85.132.244.---

    14. 2. 2007 14:00

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik kalendářních měsíců má manžel uvést do přiznání k dani FO za rok 2006 za odpočet na manželku, jestliže jsem v lednu 2006 pobírala mateřskou dávku ve výši cca 12 000 Kč a v únoru 2006 pouze 2 dny cca 750 Kč. Poté mi byl od února 2006 vyplácen rodičovský příspěvěk. Má uvést 12 měsíců tedy částku 4200 Kč? Nebo 11 měsíců (za každý měsíc poté 350 Kč)? V zákoně 586/1992 sb. §35ba odst. 1 písm b) není uvedena mateřská dávka a na FÚ mi řekli, že mám napsat čestné prohlášení, že jsem v 1-2/2006 pobírala mateřskou dávku ve výši cca 15 000 Kč a manžel si má počítat 12 měsíců, ale sami ani pořádně nevěděli. Nerada aby nás poté volali, že to máme špatně a na peníze budeme čekat do "konce roku".Děkuji za radu.
    Gabina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 21:57

      JS (neregistrovaný) 89.102.248.---

      Re: Odpočet na manželku
      Odpočet na manželku se uplatní, pokud její příjem nepřesáhne za rok (tj. 12 měsíců) částku 38 040 Kč. Do tohoto příjmu se počítá - mzdy, nemocenská, peněžitá pomoc v mateřství. Nepočítá se rodičovský příspěvek, přídavky na děti. Řekla bych, že ani nejde uplatnit pouze za 11 měsíců. Buď celé nebo nic

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).