Hlavní navigace

Odvolani VZP - lhuta na rozhodnuti?

• (neregistrovaný) 89.102.4.---

14. 2. 2007 16:14

Dobry den, vznikl mi dluh u VZP a penale. Dluh jsem uhradil a pozadal o prominuti penale. Musi rozhodnout do urcite doby, nebo mi i po letech muzou odpovedet ze mi to nepromiji? Je to vic jak rok a nikdo se neozval.

Dekuji, Karel

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 19:05

zb (neregistrovaný) 213.235.101.---

Re: Odvolani VZP - lhuta na rozhodnuti?
      neexistuje doba do kdy musí odpovědět. V případě, že jste uhradil dluh tak jste podal žádost o odstranění tvrdosti na penále s nějakým uvedeným odůvodněním jak penále vzniklo. Záleží taky na tom v jaké výši penále bylo. Pokud je penále do 20.000,--Kč tak tam by měla padnot rozhodnutá tak do 3 měsíců. Vyšší penále jde před komisi VZP (tato komise je pro celou ČR) tudíž doba vyřízení se pohybuje až do 3 let.

• 14. 2. 2007 21:19

xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

Re: Odvolani VZP - lhuta na rozhodnuti?
      Doporučil bych dotaz u právníka. Např. Zákon o správě daní a poplatků nikde nestanovil žádný termín (teprve nějaký termín byl stanoven poslední dobou). Protože termín nebyl stanoven, musí se Finanční úřady podřídit obecným termínům stanoveným Správním řádem, t.j. 30 dní, ve zvlášť složitých případech 60 dní. (Je to zák. 500/2004 Sb. asi § 71 odst. 3 (ale skutečně je nutný dotaz u právníka).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).