Hlavní navigace

Prodej majetku - prosím o radu

  • (neregistrovaný) 89.102.114.---

    15. 2. 2007 8:36

    Dobrý den všem,

    chtěla bych vás poprosit o radu ohledně příjmů z prodeje majetku firmy.

    Vedu daňovou evidenci a mám v majetku os. automobil, který jsem v listopadu 2006 prodala. Jedná se o příjem z podnikání nebo jde o příjmy podle §10 zákona a v DE to zaúčtuji jako jiné příjmy bez vlivu na zisk?

    Předem děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2007 21:44

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Prodej majetku - prosím o radu
      Záleží na tom, zda bylo OA ke dni prodeje zahrnuto v obchodním majetku. Jestli ano, pak jsou to příjmy podle § 7 a příjem vstoupí i do vyměřovacích základů pro pojistné ZP a SP. Pokud vozidlo před jeho prodejem vyřadíte z OM, pak budete mít příjem podle § 10 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).