Hlavní navigace

Odpisy a § 9

  • (neregistrovaný) 82.100.12.---

    15. 2. 2007 15:13

    jsem vlastník bytů, které pronajímám. Nemám na tuto činnost ŽL. Mohu si jako výdaje uplatnit odpisy těchto bytů? Lze to uplatnit i v případě uplatnění výdajů procentem?
    Díky za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2007 15:32

      Dana S (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: Odpisy a § 9
      >jsem vlastník bytů, které pronajímám. Nemám na tuto
      >činnost ŽL. Mohu si jako výdaje uplatnit odpisy těchto
      >bytů? Lze to uplatnit i v případě uplatnění výdajů
      >procentem?

      >Díky za pomoc
      ***
      Odpis majetku můžete použít jen v případě, že uplatníte skutečné vydaje. Neuplatníte-li skutečné vydaje, ale výdaje procentem z příjmů(30%), tyto odpisy už nemůžete použít (jsou jakoby zahrnuté v těch procent.výdajích). Odpisy pouze evidujete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).