Hlavní navigace

Sponzorské dary

  • (neregistrovaný) 88.103.114.---

    15. 2. 2007 18:15

    Dobrý den,
    prosím může mi někdo poradit, zda a jak mohu sponzorské dary( tombola na plese např. dobrovolných hasičů, sokola, atd.) odečítat z daní? Děkuji Barča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2007 16:23

      radana (neregistrovaný) 86.49.47.---

      Re: Sponzorské dary
      Pokud chcete dar uplatnovat jako polozku snizujici zaklad dane, musite jej ocenit. U financniho daru je hodnotou daru darovana castka. Pokud je predmetem daru vec, musi byt jeho hodnota ocenena napr. vztupni cenou nebo odhadcem. S obdarovanym podepisete darovaci smlouvu v niz uvedete predmet daru, hodnotu daru a jeho ucel. Obdarovany je povinnen podat priznani k dani darovaci podle §20 odst.4 zakona č. 357/1992 (osvobozeneho od dane). Pri rocnim zuctovani dane muzete hodnotu daru uplatnit jako polozku snizujici zaklad dane a to :pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně. U pravnickych osob je to min. 2000,- max. 5% ze zakladu dane.
      Jeste pripomenu, ze pojem sponzorsky dar neexistuje. Bud nekoho obdarujete darem na zaklade darovaci smlovy. Nebo jeho cinnost podporite tzv. sponzorstvim na zaklade smlouvy o sponzorstvi nebo reklame, jejimz vysledkem je vzajemna spoluprace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).