Hlavní navigace

Firemní auto pro soukromé účely

• (neregistrovaný) 85.70.126.---

16. 2. 2007 10:07

Dobrý den,
    potřebovala bych poradit. Máme ve firmě osobní automobil, který byl pořízen na leasing. Tento automobil je využívám i pro soukromé účely zaměstnanců za úplatu. Je možné účtování o těchto soukromých jízdách do výnosu na účet 648(vystavit fakturu na tyto jízdy)? Veškeré náklady s provozem auta jsou do nákladů. V rámci DPH jsem se dočetla, že bych musela složitě účtovat každou cestu a rozdělovat cesty služební a soukromé a ty soukromé dodaňovat. Kdybych to udělala výše popsaným způsobem Daň na výstupu bych měla zahrnutou již při účtování faktury.

Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2007 10:13

Verča (neregistrovaný) 194.212.13.---

Re: Firemní auto pro soukromé účely
      myslím, že by to šlo, tak jak píšete. My též máme firemní automobily i k soukromému užití... já osobně ne, ale vím,že ti, kteří toto mají, jednak jim vstupuje do mzdy pro soc+zdrav. % z hodnoty automobilu, ale PHM platit nemusí, já to vyúčtovávám na základě měsíčního hlášení soukromých km z nákladů a odvádím DPH. Na jedné straně mám tedy DF na CCS(spotřebu PHM) a na druhé vnitřním dokladem odúčtování z nákladů a dodanění. Hromadně, měsíčně. Nikoliv jednu jízdu po druhé. Daň poradce proti tomu nic neměl, ani auditoři.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).