Hlavní navigace

Zapomenutá dohoda o pracovní činnosti

• (neregistrovaný) 212.158.134.---

16. 2. 2007 15:10

Před sedmi roky jsem jako hasič a člen JPO2 podepsal dohodu o pracovní činnosti, protože nám město nemohlo dávat sebomenší odměny za služby spojené i se záchranou lidí a majetku. Dostával jsem 2.-Kč na hodinu služby(TO NENÍ PŘEKLEP).Měsíčně tak cca 300.-Kč. Vůbec jsem to nepovažoval za pracovní poměr, protože ta suma byla pouze symbolická. Jenže před 2,5 rokem jsem přišel o práci a přišel jsem na Pracovní úřad. Podepsal jsem prohlášení, že nejsem v žádném pracovněprávním vztahu a pobíral podporu v nezaměstnanosti. Dnes na Pú si mě pozvala paní vedoucí k sobě a informovala mě, že jsem zatajil "výdělečnou" činnost a že budu muset vrátit podporu což je cca46000.-Kč.A to není vše. Protože jsem vlastně nemohl být evidován, tak čekám ještě sociálku a zdravotku. Takže se nevyplácí zapomínat. Může mi někdo poradit jak z toho ven? Kromě toho se zastřelit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2007 21:49

xx (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Zapomenutá dohoda o pracovní činnost
      Zkuste nahledat zákony z té doby. Neplatilo v té době, že do 400,-- Kč/měs. u DPĆ se nemuselo platit SP + ZP? To byste pak nebyl pojištěn. Zákony se mění strašně rychle, takže si nejsem 100% jistá. Ale pokud je to pravda, mohlo by vám to pomoci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).