Hlavní navigace

noční práce

  • (neregistrovaný) 88.102.90.---

    16. 2. 2007 17:29

    jak ošetřit práci která začíná v 5,30 do 14.hod. když podle zákona je noční do 6.hod,
    Bude tato púlhodina považována za noční?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2007 22:53

      Ivana (neregistrovaný) 88.102.249.---

      Re: noční práce
      V komentáři § 116 - mzda za noční práci je uvedeno, že právní úprava noční práce odpovídá požadavku čl . 8 Směrnice ES č. 93/104/EC, že pracovní doba zaměstnance pracujícího v noci nesmí překročit 8hodin, a definici v čl. 2 Směrnice, že za nočního zaměstnance je považován zaměstnanec, který v noci odpracuje nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby.

    • 17. 2. 2007 0:54

      ir (neregistrovaný) 62.204.241.---

      Re: noční práce
      Výklad zákona zůstává stejný - Abeceda mzdové účetní pro r. 2007, str. 88: "Příplatek přísluší za jakoukoliv část doby práce v noci, což je doba mezi 22. a 6. hod. Jestliže např. směna začíná v 5,45 hod., přísluší tento příplatek za čtvrthodinu." Takže buď budete platit 0,5 hod. noční příplatek nebo změníte pracovní dobu od 6 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).