Hlavní navigace

DP OSVČ+spolupráce+přechod na PÚ

  • (neregistrovaný) 213.29.14.---

    17. 2. 2007 13:51

    Zdravím všechny, co se "potýkají"...!
    Mám prosbu o sdělení zkušeností, příspěvek,konzultaci a rady k tématu: DP OSVČ, manželky jako spolupr.osoby za r.2006 jako první rok vedení PÚ s daňovým dopadem.Po úporné práci počát.rozvahy, účtování celého roku a účto při konci roku(doh.položky,opr.položky,odpisy,náhr.OSVČ soukr.auto,odpisy HIM,rozpracovanost,inventurách a pod..) jsem dospěla slavnostně k DP a přehledům..U poplatníka-tab.E obsahuje mimo části rozpuštěného daňového dopadu z přechodu, nedaň.výdaje a pod...V příl.č.1 mám vyplněn ř.104, 105,106(tab.E) a optimální podíl spolupr.osoby na ř.107,cca 20%(nejvýh.varianta co se týká všech doplatků),na DP spolupracující osoby, ř.109.V přehledech SP se tedy následně u osob, vedoucích PÚ vyplňuje jen ř.24, což je, jak jsem vyčetla v pokynech částka nejen HV před zdaněním, ale "základ DzP z této činnosti", tj.částka vč.úprav v tab.E přílohy,u poplatníka podíl ze zákl.daně po úpravách...chápu dobře?Omlouvám se, PÚ jsem dělala u právnických osob,dopad u fyz.osob až do přehledů jest pro mně nový...
    Děkuji moc všem za příspěvky k tématu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2007 14:14

      Valentová (neregistrovaný) 213.29.14.---

      Re: Eva M-doplnění tématu
      Ještě připojuji "konzultační dotaz" osobě, o které vím, že se problematice přechodu na PÚ věnovala s plným nasazením..jak doufám ve prospěch nejen můj, ale i ostatním, co se"přechodem" v loňském museli zabývat.Evi, tvůj plán odpisu a likvidace pohledávek byl mi velkou oporou a pomocí,jen doplnění..při tvorbě opr.položek k pohledávkám..nemám je sice v zahajovací rozvaze, tj. ke dni 1.1.2006 (první rok účta), ale účtovala jsem o nich až 31.12.2006, jelikož některé z pohledávek by byly stejně během roku promlčeny a předpokládám, že bych o tyto opr.položky musela na konci roku ZD zvyšovat (rušit je)..další punkt se týká účetních opr.položek, těch nedaňových, ty poplatník tvořit "může" ale nemusí..souhlasíš?OP jsem tvořila tedy dle §8c a 8a/1, ty první zmiňované zruším úč.zapisem hned v lednu 2007 a odepíšu,u těch dalších budu v r.2007 pokračovat dalšími možnými OP..Pohledávky se spl.do konce r.1994, nepřízn..jsem uplatnila 100% časový odpis.
      Prosím moc o vyjádření, díky moc

    • 17. 2. 2007 14:23

      Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

      Re: Eva M-doplnění tématu
      Ahoj Helčo, teď tvrdě nestíhám, dělám jednu šílenou uzávěrku a jde mi z toho hlava kolem, takže jen stručně a neúplně. Ty opravné položky jsem taky nedávala do zahajovací rozvahy, tam snad ani nepatří. Ale proúčtovala jsem je hned k 2/1/2006, kdy ještě nebyly promlčeny, takže jsem je pak nerušila. Závěrku té velké firmy, kde jsem dělala přechod, mám teprve před sebou, takže nemám ještě vše promyšleno. Ozvu se buď později (až se k tomu dostanu) nebo - doufám - se ozve i někdo další a přispěje s nějakým konstruktivním návrhem :-) Zatím AHOJ všem - a přeju Vám, ať vše stíháte ;-)

    • 17. 2. 2007 14:39

      Valentová (neregistrovaný) 213.29.14.---

      Re: Eva M-doplnění tématu
      Zdravím upřímně, chápu, beru, taky už nevím, od kterého fochu a kterého mám vzít dřív, ale u tohohle klienta mně tlačí do závěrky banka kvůli výkazům...u těch zákonných OP mi šlo právě o to, že pokud jsou vytvořeny začátkem roku,během něhož dojde k promlčení pohledávek, a nedojde-li k 31.12. k uznání dluhu, nebyly by daňově uznatelnými, snad to dobře pochopuju..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).