Hlavní navigace

DP-občan ČR s trvalým pobytem v zahr.

  • (neregistrovaný)

    17. 2. 2007 23:35

    Dobrý večer, pomůže mi prosím někdo? Je možné, aby občan ČR - má občanství ČR, ale trvalý pobyt v zahraničí podával DP v ČR a zdaňoval příjmy z pronájmu?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2007 17:05

      Jirka (neregistrovaný)

      Re: DP-občan ČR s trvalým pobytem v zahr
      Dokonce je to podle § 22 nutné. Pronájem v tuzemsku, ostatní /asi je rezidentem v zahraničí/ v zahraničí.

    • 19. 2. 2007 17:39

      Jarda (neregistrovaný)

      Re: DP-občan ČR s trvalým pobytem v zahr
      Pokud já vím, pak každý, kdo má občanství ČR musí mít kdekoliv v ČR trvalý pobyt. Nějak mi nejde do hlavy např. český pas, kde bude uvedena adresa bydliště např. v Německu. Nemám však podloženo paragrafy, spíše zkušenost z mého okolí, kdy občan ČR roky trvale bydlí v SRN, má český pas, německou občanku, přesto má v ČR trvalé bydliště a z toho vyplývající povinnost např. platit poplatek za odpad a podobně. Možná je to jinak u někoho, kdo má dvojí občanství ...

    • 25. 2. 2007 9:35

      Pavlína (neregistrovaný)

      Re: DP-občan ČR s trvalým pobytem v zahr
      Tak já mám trvalý pobyt v Německu a mám české státní občanství.. Mě zase upozornili tady v ČR na to, že neexistuje, abych měla 2 trvalé pobyty v ČR a v DE.. Tak nevím.. Pak si teda ani neumím představit, kde bych podávala daňové přiznání v ČR... A co třeba ti, kteří bydlí třeba v Austrálii?? Já ale nepochopila, zda jsou ty přijmy z pronájmu v ČR nebo v DE.. Kdyby byly z Čech, tak se asi musí to dańové podání podávat...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).