Hlavní navigace

Výdaje % - lze míň?

• (neregistrovaný) 85.160.95.---

18. 2. 2007 19:47

Mám takový zvláštní dotaz, živnoistník, zedník si může dát jako výdaje 60% příjmů. Co by se stalo, kdyby dal 50% Potřebuje průměrný výdělek na hypotéku. Skutečné výdaje má moc malé - velké daně, sociálka...Je to hloupost, ale zkouším možnosti :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2007 23:48

Pavel (neregistrovaný) 62.24.76.---

Re: výdaje % - lze míň?
      Může se rozhodnout mezi % a DE.

Pokud by úmyslně použil nižší sazbu % výdajů, FÚ by to asi nenapadl, ten má vybrat co nejvíce do SR, ale mohlo by se jednat o úvěrový podvod, což je v případě prokázaného ÚMYSLU trestný čin.

Hezký večer!

• 19. 2. 2007 8:46

Eva M. (neregistrovaný) 88.101.207.---

Pokud dotyčný potřebuje vykázat nějaký základ daně, je jednodušší použít zákonem stanovené procento výdajů, ale z VYŠŠÍHO příjmu... ;-)

• 19. 2. 2007 8:50

Eva M. (neregistrovaný) 88.101.207.---

PS: Pavle, nevím, jestli by se v tomto případě jednalo o úvěrový podvod. Tazatelka píše, že živnostník má skutečné výdaje malé, tudíž základ daně by měl asi dost velký. Paušální výdaje jsou pomůckou jen pro výhodnější výpočet daně, ale on přece netvrdí, že to je jeho SKUTEČNÝ zisk. Netvrdím to, přidávám to sem jako názor, kterému může kdokoliv oponovat. Podle mého názoru by mohl ten živnostník v bance argumentovat řádně vedenou daňovou evidencí, kde mu skutečný zisk vychází vysoko, a podpisem stvrdit, že pouze pro výpočet daně na přiznání použil pro něj výhodnější paušální výdaje.

• 19. 2. 2007 14:02

Iva (neregistrovaný) 85.160.88.---

Paní Evo, to je bezva nápad, já to tak zkusím. Napadlo mě malými náklady v bance argumentovat, ale když to bude podloženo řádnou DE,to by mohli pochopit. Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).