Hlavní navigace

Diety-průvodkyně

  • (neregistrovaný) 85.160.118.---

    18. 2. 2007 20:15

    Prosím o radu -jezdím jako průvodkyně poznávacích zájezdů do Francie .Jsem OSVČ mám nárok na diety za každý den kdy jsem mimo domov?
    Ve Francie platím stravné kartou a to se mi pak projeví na firmením účtě je toto dostatečně prokazatelný náklad nebo musím mít i paragon z restaurace k jednotlivým platbám na bance .
    Nebo je lepší si prostě a jednoduše napsat cesťák a ten pak uplatnit do nákladů a již výše uvedené platby kartou vést jako nedaňový náklad. Vedu jednoduché účetnictví !!
    Mockrát děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2007 21:33

      i (neregistrovaný) 88.101.78.---

      Re: Diety-průvodkyně
      stravné při pracovní cestě delší než 12 hodin (§24 odst.2k) je daňově účinné do výše stravného pro zaměstnance neziskových organizací (§176 ZP). Při zahraniční PC je výše stravného i kapesného bez omezení, musí se ale prokázat oprávněnost cestovních náhrad a souvislost s daňovými příjmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).