Hlavní navigace

Internetová aukce - reklamace

• (neregistrovaný) 213.168.163.---

18. 2. 2007 20:41

Jsem SOUKROMÁ osoba, ne podnikatel. V internetové aukci jsem prodala balík oblečení (použité) a paní, která aukci vyhrála požaduje vrácení peněz zpět ve 14DENNÍ LHŮTĚ, BEZ UDÁNÍ DŮVODU!!! V podmínkách mám uvedeno, aby si před příhozem přečetli pravidla a prvním z nich je, že aukce je závazná! Prodej se konal na portálu www.mimiaukce.cz. V mailu mi vyhrožuje ČOI a dalšími prostředky, a ráda bych věděla, jak v tomto případě správně postupovat! Pokud je v právu, bezproblému peníze vrátím! Děkuji za pomoc!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2007 22:14

graver (neregistrovaný) 89.103.39.---

Re: Internetová aukce - reklamace
      V tomto případě kupující nemá právo na to, co požaduje. Ustanovení o uzavření smlouvy na dálku se týkají pouze smluv spotřebitelských, tzn. takových, kde dodavatelem je podnikající subjekt (§52/2 ObčZ). Ostatní ustanovení o zárukách a reklamacích se pak týkají prodeje zboží v obchodě (§612 a násl.).
      Tento případ nespadá ani do kompetence ČOI - ta se zabývá spotřebitelským právem. Kdo kupuje od nepodnikatele, není spotřebitelem ve smyslu příslušné legislativy a chrání jej pouze obecná ustanovení ObčZ o odpovědnosti za vady (§499 a násl.).

• 18. 2. 2007 22:19

M.K. (neregistrovaný) 213.168.163.---

Re: Internetová aukce - reklamace
      Děkuji, moc jste mi pomohl! Celou dobu jsem cítila trochu bezmoc, při výhružkách...a neměla se o co opřít! Teď mám alespoň pocit podpory a v zádech pár paragrafů! Hezký večer, M.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).