Hlavní navigace

Odpis rovnoměrný-přerušení

  • (neregistrovaný) 194.212.161.---

    18. 2. 2007 21:28

    Dobrý den,

    mám budovu, kterou odpisuji ročně cca 48000. Můžu si odpis zmenšit ? Např.místo 48000 dát 47000? A prosím kde to najdu v zákoně?Nějak se mi nedaří to najít. Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 2. 2007 23:48

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: Odpis rovnoměrný-přerušení
      V § 31 odst. 1 je napsáno: "Při rovnoměrném odpisování HM jsou odpisovým skupinám přiřazeny tyto roční MAXIMÁLNÍ roční odpisové sazby:"
      a) atd. . . . .
      Z toho vyplývá, že můžete použít nižší sazby, ale ne vyšší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).