Hlavní navigace

VPP -podepsané prohlášení-Podat DP???

• (neregistrovaný) 82.113.58.---

19. 2. 2007 10:34

Dobrýden,
    mám velikou prosbu, jsem zaměstnán HPP u jedné firmy a VPP od 6/06 u jiné firmy, u obou jsem podepsal prohlášení. Na VPP 6+7/06, jsem měl plat do 5.000,-Kč. Od 8/06 nad 5.000,-Kč.
    U HPP mám slevy na dani, u VPP nikoli. Musím podat sám DP???
    Děkuji moc za odpoveď.
    Jiří.P.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2007 13:30

Martina (neregistrovaný) 212.47.18.---

Re: VPP -podepsané prohlášení-Podat DP??
      --
      Prohlášení jste mohl podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele, kde jste mohl uplatnit slevy. Nemůžete mít současně podepsané prohlášení u obou. Raději si zkontrolujte výplatní pásky. Divila bych se, kdyby vás účetní nechala podepsat prohlášení u VPP a nezeptala se vás, zda jste ho u plného úvazku nepodepsal. Z VPP za 6-7/06 by do 5 tis. hrubého měla být odvedena srážková daň, která by nevstupovala do DAP. Z ostatního VPP nad 5 tis. hrubého se měla odvést zálohová daň. Měl jste současně dva plátce mzdy a tedy jste povinen podat DAP. Navíc srážková daň a zálohová se odvádí na dva různé účty FÚ.

• 19. 2. 2007 14:16

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Re: VPP -podepsané prohlášení-Podat DP??
      Pokud jste opravdu podepsal u obou zaměstnavatelů, pak je každopádně nutné, aby účetní mzdy mzdy opravila - u mezd 6 a 7 musí předělat zálohovou 12% daň na srážkovou 15% a tyto měsíce nebudou vstupovat do přiznání. V dalších měsících tu daň musí opravit na daň 20% a tyto měsíce budou vstupovat do přiznání. Při kontrole to může FÚ firmě penalizovat a firma toto penále může vymáhat po Vás, protože jde o vaše pochybení. Účetní se zajímat mohla, zda náhodou nemáte již podepsané jinde, nicméně odpovědnost za podepsání nesete Vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).