Hlavní navigace

DE - FV v r. 2006, úhrada až v r. 2007

  • (neregistrovaný) 84.244.109.---

    19. 2. 2007 15:22

    Dobrý den,

    moc Vás prosím někoho o radu. Vedu svému tátovi (OSVČ, neplátce DPH) již 4. rok daňovou evidenci, ale ještě se mi nestalo, že by vydal FV v jednom roce a byla mu uhrazena až v dalším. Teď totéž nastalo i pro fakturu přijatou z r. 2006 - uhradil ji až v r. 2007.

    Myslím, že bych to měla dát do knihy závazků / pohledávek r. 2006, ale do pokladny až v r. 2007. Je to tudíž příjem / výdaj pro r. 2007 a v roce 2006 mu to daňový základ nezvýší / nesníží?

    Předem moc děkuji za radu!

    Iveta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2007 16:29

      Eva M. (neregistrovaný) 88.101.207.---

      Re: DE - FV v r. 2006, úhrada až v r. 20
      Ano, uvažujete správně. V DE je pro daň z příjmů důležité skutečné datum platby. Pouze pokud byste byli plátci dph, musela byste dph řešit podle data uskutečnění, což může být jindy než datum platby.

    • 19. 2. 2007 17:10

      Eva M. (neregistrovaný) 88.101.207.---

      Re: DE - FV v r. 2006, úhrada až v r. 20
      Ještě pozor, kdybyste přecházeli z uplatňování skutečných výdajů na paušál, musejí se dodaňovat i pohledávky, viz §23 zákona o dani z příjmů, hodně debat na toto téma najdete i zde v diskuzi pomocí vyhledávače.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).