Hlavní navigace

Prijem z pronajmu

  • (neregistrovaný) 89.103.95.---

    19. 2. 2007 17:35

    dobry den, jsem duchodkyne, ktera pronajima svuj dum.letos jsem nechala delat novou strechu (lokalni oprava nesla), mohu si toto dat cele do nakladu oproti prijmum z pronajmu.?

    diky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2007 20:26

      LadMo (neregistrovaný) 213.226.208.---

      Re: prijem z pronajmu
      Nová střecha je dražší než 40000,-Kč, proto ji musíte zařadit do dlouhodobého majetku a postupně odepisovat.

    • 20. 2. 2007 0:28

      Pavel (neregistrovaný) 62.24.76.---

      Re: prijem z pronajmu
      Pane Moučka, již po několikáté bez znalosti podrobností od tazatele a příslušných předpisů nepřesně radíte (např. to o DPP a srážkové 20% dani nebo o odčitatelné položce resp. slevě na dani na studenta v posledním ročníku bez krácení). Možná by to chtělo trochu přibrzdit, nemusíte odpovídat na vše. Někdy je méně více :-))

      Pokud se jedná o opravu, tak hranice výdajů není stanovena a jednalo by se o daňový výdaj.

      Pokud by se jednalo o technické zhodnocení (§ 33 ZDP) tak by se do výdajů dostalo formou odpisů, které může provádět i nepodnikatel.

      Pouhá záměna materiálu není technickým zhodnocením (Pokyn D 300).

      Musí se tedy vyhodnotit, zda se jedná o opravu nebo technické zhodnocení.

      Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).