Hlavní navigace

fa z EU

  • (neregistrovaný) 193.165.149.---

    19. 2. 2007 18:49

    fa vystavená z EU v únoru 2007, DUZP leden 2007. Mohu si uplatnit dan na radky 220 a 320 v únoru? lednove priznání uz mam hotové.
    moc díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2007 19:49

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: fa z EU
      § 25 odst. 1 ZDPH : povinnost přiznat daň při pořízení zboží z JČS vzniká :
      * dnem vystavení DD, pokud byl DD vystaven osobou regist.v JČS před 15.dnem měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží pořízeno nebo
      * k 15.dni měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží pořízeno, pokud byl DD vystaven po tomto dni.

      DUZP je povinnou záležitostí na DD (§35 odst. 1/f), ale toto datum není spojeno s povinností přiznat daň v případě pořízení zboží z JČS podle §16 ZDPH.

      Ve zkratce : přiznejte a uplatněte v únoru, Vy rychlíku. Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).