Hlavní navigace

zaměstnání 4,5h.-jaká mzda a zdrav.poj.

• (neregistrovaný) 80.251.252.---

19. 2. 2007 19:07

Prosím, jsem zaměstnaná na 4,5hod. jako prodavačka. Musím mít 8000,- nebo jen podle hodin 50,- Kč x4,5 hod..
    Mám dvě děti do 15 let, musím doplacet minimální zdravotní pojištění?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2007 21:37

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: zaměstnání 4,5h.-jaká mzda a zdrav.p
      Existují stupně zaručené mzdy, které se odvíjí podle toho, jak náročnou práci ten zaměstnanec vykonává. Nejnižší stupeň je pro jednoduché práce a je pro něho určena hodinová mzda 48,10 Kč nebo měsíční 8000 Kč. Další stupně jsou ohodnoceny více. Zaměstnavatel tedy nejprve musí posoudit, jaké práce budete vykonávat a podle toho zařadit k určitému stupni a podle toho Vá ohodnotit. Ale dejme tomu, že budete spadat do toho nejnižšího stupně, takže musíte dostat nejméně 48,10 Kč na odpracovanou hodinu nebo 8000 při odpracování celého měsíce při plném úvazku. Při nižším úvazku se měsíční mzda také poměrně krátí.
      Pokud nebudete dosahovat měsíční aspoň 8000 hrubého, což znamená, že byste neměla odvedeno ani minimální zdravotní pojištění, pak se musíte na své zdravotní pojišťovně jít zaregistrovat jako žena pečující o 1 dítě do 7 nebo o 2 děti do 15 let. Na základě toho Vám nebude muset zaměstnavatel srážet zdrav. pojištění do minima a bude ho srážet pouze ze skutečně dosažené mzdy.

• 20. 2. 2007 7:31

Míša (neregistrovaný) 88.102.57.---

Doteď jsem nic nedoplácela, ale teď od nového roku mně chtějí srážet doplatek, není nějaký nový předpis? A předtím jsem na zdravotní pojišťovně nebyla nic nahlásit, myslíte, že je to nutné, mám tam zajít a zeptat se i na staré roky? Mockrát děkuji, jsem z toho dost špatná.

• 21. 2. 2007 11:26

Hana (neregistrovaný) 80.250.14.---

Určitě si zajděte na zdravotní poj.měla jsem stejný problém.Při kontrole mezd na pojištovně jsem měla doplácet zpětně skoro
      6 let .Bez problému přepsali kategorii,s péčí o děti, i za ty roky dozadu.Paní na kontrolním ochotně zařídila vše sama,prý při představě,že by musela vše zpětně dopočítávat a ke všem chybějícím platbám ještě penále,na ní šly mdloby.

• 21. 2. 2007 14:20

Míša (neregistrovaný) 88.102.57.---

A musí se to hlásit i když jsem zaměstnaná nebo jen pokud nemám žádný příjem , na VZP mi řekli, jen ať si založí účetní rod.listy dětí ke kontrole.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).