Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění u DOPP

  • (neregistrovaný) 82.100.9.---

    20. 2. 2007 15:52

    Prosím Vás, sama si už nejsem jistá, je možné dát zvýhodnění na vyživované děti pracovníkovi, který pracoval na DOPP (samozřejmě má podepsané prohlášení, manželka neuplatňovala). A pokud ano, je možná pouze sleva nebo případně i bonus? (odměna je vyšší než polovina min. mzdy).
    A ještě jeden dotaz (k jinému pracovníkovi v pracovním poměru). V průběhu měsíce se narodilo dítě a ještě tentýž měsíc za pár dní zemřelo. Je možné ten měsíc zvýhodnění? Co myslíte?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2007 17:18

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Daňové zvýhodnění u DOPP
      >Prosím Vás, sama si už nejsem jistá, je možné dát
      >zvýhodnění na vyživované děti pracovníkovi, který pracoval
      >na DOPP (samozřejmě má podepsané prohlášení, manželka
      >neuplatňovala). A pokud ano, je možná pouze sleva nebo
      >případně i bonus? (odměna je vyšší než polovina min.
      >mzdy).

      Tak přesně tohle právě také řeším a myslím, že lze.
      § 35d/1 - poplatník má příjmy podle § 6, při výpočtu zálohy na daň podle § 35ba - obojí splňuje a jiné omezující podmínky snad nejsou. Může uplatnit nároky na snížení daně a na daňové zvýhodnění. Pod pojmem daňové zvýhodnění se rozumí i bonus.

      >A ještě jeden dotaz (k jinému pracovníkovi v pracovním
      >poměru). V průběhu měsíce se narodilo dítě a ještě
      >tentýž měsíc za pár dní zemřelo. Je možné ten měsíc
      >zvýhodnění? Co myslíte?

      Bohužel, nevím.

    • 20. 2. 2007 18:42

      Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

      Re: Daňové zvýhodnění u DOPP
      Díky paní Zdeno. Taky jsem si podle těch § říkala, že to půjde. Ale něco se mně plete, že v roce 2005 nenáležel bonus při DOPP, ale možná si to pletu. Tenkrát byla jiná pravidla, nebylo to omezení mít zúčtovanou aspoň polovinu minimální mzdy...
      Na tu smutnou záležitost s tím dítětem se zeptám zítra na FÚ. Možná se ještě někdo ozve.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).