Re: přivýdělek k rodičáku od 1.1.2007
Při pobírání rod. příspěvku můžete mít neomezený příjem.Dítě do tří let může být v MŠ 5 kal. dnů v měsíci,od tří let může být ve MŠ maximálně 4 hod. denně.Úvazek nemá na RP vliv,akorát musíte v době,kdy jste v zaměstnání,zajistit péči o dítě zletilou osobou.Na konci každého měsíce musíte předložit potvrzení z MŠ na kontaktní místo výplaty RP.
Re: přivýdělek k rodičáku od 1.1.2007
děkuji, takže do 3 let na 5 kal.dnů školka, zbytek dnů, kdy jsem v práci babička, v pořádku ? a takto můžu pobírat rodičák do 4 let věku dítěte. Zaměstnavatel mě nepřihlašuje znovu na zdrav.pojišťovnu,zůstávám jako M a na kontaktní místo opravdu potvrzení z MŠ? na základě čeho jsem povinna doložit?děkuji
Re: přivýdělek k rodičáku od 1.1.2007
Při zařazení dítěte do jeslí,školky nebo jiného zařízení pro děti předšk. věku máte povinnost oznámit tuto změnu na kont. místo výplaty RP,vypíšete tiskopis a potvrzení z MŠ musíte předložit,že doba pobytu nepřesáhla povolenou délku.Jinak vám může být RP pozastaven.Potvrzení dávám už ke konci měsíce na běžný měsíc...např.26.2. na únor.Bylo mi sděleno,že prvního dne následujícího měsíce je už pozdě,protože už to mají zpracované:-)Logika jde v tu chvíli stranou,ale to je dnes asi normální.Takhle to dělají u nás:-)
Re: přivýdělek k rodičáku od 1.1.2007
děkuji moc, zjišťovala jsem to na naší socce, protože jsem z instrukcí na žádosti o RP vyrozuměla, že jim právě dávám souhlas, aby si to socka, vlastně ÚP - vyžádal sám v příslušném zařízení (pobyt dítěte ve školce) max. jim dám prvotní návštěvu, to samé mi potvrdila i vedöucí na ÚP, takže si pracovnice vymýšlejí, aby si usnadnily práci a zastrašují pozastavením rodičáku, májo, děkuji a přeji hezký den :)
Re: přivýdělek k rodičáku od 1.1.2007
>>>>Při pobírání rod. příspěvku můžete mít neomezený
>>>>příjem.Dítě do tří let může být v MŠ 5 kal. dnů v
>>>>měsíci,od
>>>>tří let může být ve MŠ maximálně 4 hod. denně.Úvazek
>>>>nemá na RP vliv,akorát musíte v době,kdy jste v
>>>>zaměstnání,zajistit péči o dítě zletilou osobou.Na
>>>>konci
>>>>každého měsíce musíte předložit potvrzení z MŠ na
>>>>kontaktní místo výplaty RP.
>>>děkuji, takže do 3 let na 5 kal.dnů školka, zbytek
>>>dnů, kdy jsem v práci babička, v pořádku ? a takto
>>>můžu
>>>pobírat rodičák do 4 let věku dítěte. Zaměstnavatel
>>>mě
>>>nepřihlašuje znovu na zdrav.pojišťovnu,zůstávám jako
>>>M
>>>a na kontaktní místo opravdu potvrzení z MŠ? na
>>>základě čeho jsem povinna doložit?děkuji
>>Při zařazení dítěte do jeslí,školky nebo jiného
>>zařízení pro děti předšk. věku máte povinnost oznámit
** jo a ještě poslední postřeh - nástup dítěte do školky (do 3 let 5 kal.dnů v měsíci) na omezenou dobu vlastně dle mého názoru není změna, protože se nemění podmínky pro výplatu RP a já jsem povinna hlásit každou změnu, která mění podmínku přiznání RP ...
>>tuto
>>změnu na kont. místo výplaty RP,vypíšete tiskopis a
>>potvrzení z MŠ musíte předložit,že doba pobytu
>>nepřesáhla
>>povolenou délku.Jinak vám může být RP
>>pozastaven.Potvrzení dávám už ke konci měsíce na
>>běžný
>>měsíc...např.26.2. na únor.Bylo mi sděleno,že prvního
>>dne
>>následujícího měsíce je už pozdě,protože už to mají
>>zpracované:-)Logika jde v tu chvíli stranou,ale to je
>>dnes asi
>>normální.Takhle to dělají u nás:-)
>děkuji moc, zjišťovala jsem to na naší socce, protože
>jsem z instrukcí na žádosti o RP vyrozuměla, že jim
>právě dávám souhlas, aby si to socka, vlastně ÚP -
>vyžádal sám v příslušném zařízení (pobyt dítěte ve školce)
>max. jim dám prvotní návštěvu, to samé mi potvrdila i
>vedöucí na ÚP, takže si pracovnice vymýšlejí, aby si
>usnadnily práci a zastrašují pozastavením rodičáku,
>májo, děkuji a přeji hezký den :)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
Evoluce hypoték: Jak se z antické zástavy stal pilíř moderní ekonomiky
Za švarcsystém už nemá hrozit pokuta pracovníkům, ale jen zaměstnavatelům
20. 2. 2007 21:52
Je změna v přivýdělku k rodičovskému příspěvku od nového roku? platí ještě zákon o SSP nebo je zrušený? teď byly samé změny, tak ztrácím přehled. Pokud jsem na rodič.příspěvku, zaměstnavatel mě povolá do práce, 3 roky mi končí v srpnu, můžu nastoupit na zkárcený úvazek, malého můžu dát jen na 5 kal.dnů v měsíci do školky nebo zajisti péči jinou zletilou osobou - to je stejné? nebo nesmím dávat do školky a péči zajistit jinouosobou - to se mi plete. A pokud bych péči zajistila jinou osobou spolu s 5 kal.dny ve školce (do 3 let dítěte), můzu na plný úvazek nebo jen zkrácený? vlastně bych tak mohla dělat do 4 let dítěte je to taK ? je mi to ale divné, děkuji za rady