Hlavní navigace

Hlídací psi

• (neregistrovaný) 85.132.245.---

21. 2. 2007 9:27

Prosím, máte někdo zkušenosti, co musí podnikatel vše splnit, aby měl v "nákladech" hlídací psy? Jak se "zavedou do evidence", co vše může dát do nákladů atd. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 10:07

Jana (neregistrovaný) 85.71.114.---

Re: Hlídací psi
      Hradecký kraj-FÚ chtěl potvrzení o tom,že tento pes je opravdu hlídací. Takže potrvzení ze cvičáku nebo z chovné stanice odkud byl pes koupen (asi bude těžko hlídacím psem pudl,čivava...). A do nákladů nám uznali vše-krmení,veterináře,kotec....Naše firma má německého ovčáka z chovné stanice. Jo a protože jsme ho pořizovali už v roce 1999,tak na něho také vedeme kartu majetku :-))

• 21. 2. 2007 10:43

EVA (neregistrovaný) 85.132.245.---

Děkuji moc za odpověď, jen ještě pro upřesnění - zatím jsem se tím nesetkala: vedete na něj kartu majetku - konkrétně jako kartu na drobný majetek /když stál do 40 tis./ nebo dokonce kartu jako na odpisovaný majetek /nad 40 tis./ - já se dívala do "třídění majetku" - jsou tam hejna hus, ovce, koně ...????? Možná jsem hledala málo.

• 21. 2. 2007 10:58

Jana (neregistrovaný) 85.71.114.---

Nehledala jste málo.Pes levný zrovna nebyl,ale zase splňoval hodnotu pro "odpis" hned,ale zase "použitelnost" delší než jeden rok....prostě jsme si zavedli kartu a máme směrnici že takovýto majetek ? odepisujeme 18 měsíců....vlk se nažral a koza zůstala celá...:-)))....a potom ho máme ve své evidenci,jako že ještě "nevyřazený".No je to paskvil,ale nic lepšího nám neporadil ani finanční úřad.

• 21. 2. 2007 23:26

Elén (neregistrovaný) 86.49.33.---

Taky je důležité, aby na místním úřadě byl pes vedený jako majetek firmy - služební, a ne občana. Pes nepotřebuje žádné zkoušky, ale samozřejmě vlčáka vám uznají, s čivavou by se asi trápili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).