Hlavní navigace

Určování dovolené

  • (neregistrovaný) 83.148.6.---

    21. 2. 2007 10:45

    Dobrý den,
    dle § 218 odst.1) je zaměstnavatel povinen určit zaměstnanci čerpání dovolené alespoň 4 týdnů ....
    Mám několi dotazů
    1. tím určením se myslí konkrétní datum nástupu?
    2. Může mi zaměstnavatel nařídit čerpání i celé dovolené vkuse? Ne jako celozávodní, ale jednotlivým zaměstnancům různě?
    3. Když si zaměstnanci sami sestavují tzv. plán dovolených (nemáme odbory) nemusí s ním zaměstnavatel souhlasit a určí čerpání dle sebe?
    Děkuji všem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 16:16

      Pavel (neregistrovaný) 82.100.11.---

      Re: Určování dovolené
      Třikrát ano, ale s přihlédnutím k druhé větě § 217/1 ZP.

      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).