Hlavní navigace

Penále

  • (neregistrovaný) 193.85.71.---

    21. 2. 2007 10:56

    Kolik, prosím, činí po 1.1.2007 penále za dodatečné přiznání DPH? Nový zákon o Správě daní a poplatků jsem pročetla, ale asi špatně :-(

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 12:45

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Penále
      Penále dle § 37b ZSDP vám při DDP nevzniká, ale bude vám vyměřen úrok z prodlení dle § 63 ZSDP a to ve výši repo sazby ČNB + 14 procentních bodů ,platné pro 1 den příslušného kalendářního pololetí.Přesně nevím, kolik je nyní, ale bylo to kolem 2 %, takže úrok by byl 16 %ročně. Úrok se uplatní nejdéle za 5 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).