Hlavní navigace

Zvýhodnění na děti při malém příjmu

• (neregistrovaný) 62.168.14.---

21. 2. 2007 12:04

Dobrý den,
    mám prosbu. V listopadu nastoupily dvě zaměstnankyně, obě přišly po rodičáku a obě si uplatňovaly daňové zvýhodnění na 2 děti. Teď jim dělám roční zúčtování a přemýšlím, co je pro ně nejvýhodnější. Příjem nebyl velký, jedna měla vyplacený bonus, jedna měla pouze slevu na dani. Při ročním zúčtování jim v podstatě děti propadnou, protože nedosáhly 6-násobku minimální mzdy a na slevu na dani jim stačí jejich sleva 7.200 Kč. Společné zdanění nelze, obě mají druhy. Druh by si mohl teoreticky uplatnit zvýhodnění na 10 měsíců, ale co ty dva měsíce, kdy už uplatňovaly v nové práci? V ročním souhrnu sice to zvýhodnění nevyužily, ale v listopadu a v prosinci měly na základě zvýhodnění nižší daně. Nechtěla bych je nějak poškodit, a tak jsem se do toho už pěkně zamotala :-)))
    Děkuji za odpovědi.
    Zdraví Lenka.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 13:05

Jana (neregistrovaný) 85.71.114.---

Re: Zvýhodnění na děti při malém příjmu
      Zdravím,nepomohu Vám,ale bude mě zajímat názor ostatních,protože co teď budete dělat s tím vyplaceným bonusem,na který vlastně nebyl nárok a přesto byl vyplacen? Nedoplatky se nevybírají....Včera jsem se tady dotazovala vlastně na to samé,ale odpověď mi nepřišla...

• 21. 2. 2007 13:56

lenka (neregistrovaný) 62.168.14.---

Re: Zvýhodnění na děti při malém příjmu
      S bonusem nebudu dělat nic - poslední věta paragrafu 35 d odst. 6 zákona - v těchto případech poplatník neztrácí nárok na již vyplacené měsíční daňové bonusy. Jedná se mi však o to, že zaměstnankyně udělaly vlastně chybu - kdyby hned děti uplatňoval druh, pak má nárok na celý rok. Teď může druh uplatnit pouze 10 měsíců a 2 měsíce si uplatnily matky - v ročním nemají nárok - takže ty dva měsíce propadnou? Nějak jsem se do toho zamotala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).