Hlavní navigace

Prodej nemovitosti §7 nebo §10

  • (neregistrovaný) 85.160.100.---

    21. 2. 2007 12:45

    Dobrý den,
    prodal jsem nemovitost, která byla zahrrnuta v obchodním majetku (podnikatel, daňová evidence) a byla odepisována.
    Bude se tento prodej zdaňovat dle §7 nebo §10 ZDP ?
    Potřebuji to dostat do §10, aby prodej nevstupoval do výpočtu pro OSSZ a VZP.

    Děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 12:57

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Prodej nemovitosti §7 nebo §10
      Musíte před prodejem vyřadit z OM a nesmíte mít v DE uplatněné výdaje na předmětnou nemovitost, dále pokud jste plátce DPH a uplatnil jste odpočet, musíte vypořádat DPH. Po vyřazení je prodej zdaněn v § 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).