Hlavní navigace

Přerušení podnikání v DE

  • (neregistrovaný) 212.80.67.---

    21. 2. 2007 13:08

    Když pán, důchodce,vedl DE, podnikal, v lednu 2006 přerušil ŽL na rok a na podzim 2006 mu někdo zaplatil 300tisíc.Já se jen ptám,neměl on dodaňovat při přerušení činnost ty pohledávky?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 14:24

      pet (neregistrovaný) 193.179.166.---

      Re: Přerušení podnikání v DE
      pohledávky se dodaňují pokud přeruší činnost a neobnoví ji do termínu pro podání daňového přiznání za příslušný rok. Pokud přerušil v lednu 2006 tak za rok 2006 podává přiznání do 31.3.2007. Příjem tedy zdaní jako příjem roku 2006. Pokud již činnost obnovil nebo ji obnoví do 31.3. tak ostatní pohledávky dodaňovat nemusí

    • 21. 2. 2007 14:31

      Petra (neregistrovaný) 89.102.174.---

      Re: Přerušení podnikání v DE
      Špatně jsme se vyjádřila, přerušil podnikání k 31.12.2005

    • 21. 2. 2007 15:00

      pet (neregistrovaný) 193.179.166.---

      Re: Přerušení podnikání v DE
      V tom případě měl neuhrazené pohladávky (popř. závazky, zásoby) uvést v tabulce E DPFO (tedy je zdanit) viz §23 odst. 8 , Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).