Hlavní navigace

zahraniční cesta společník - nikdo neví?

  • (neregistrovaný) 212.71.129.---

    21. 2. 2007 13:23

    Chtěla bych se ujistit, že si to myslím správně. Pro společníka platí to samé, co pro zaměstnance - mohu proplatit nutné výdaje vedlejší výdaje, ubytování, letenku, stravné dle § 179 ZP a kapesné 40% dle § 180 ZP ... a bude to vše pro společnost daňově uznatelné? Musím kapesné společníkovi přidanit?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 15:58

      Pavel (neregistrovaný) 82.100.11.---

      Re: zahraniční cesta společník - nikdo n
      Aby společník byl "daňovým" zaměstnancem, musí mít příjmy podle §6/1 ZDP a pak na něho ZDP pohlíží jako na jiného zaměstnance.

      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).