Hlavní navigace

Dr.byt do OV co je třeba udělat???

 • (neregistrovaný) 85.70.22.---

  21. 2. 2007 15:25

  chtěli bychom převést dr. byt do OV, nevíte kolikrát a kam se smlouva předává, musí být všechny smlouvy notářsky ověřenynebo stačí jen ta co se dává na katastr. úřad, kde a kolik se platí ???

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 2. 2007 9:38

   právník (neregistrovaný) 193.179.187.---

   Re: dr.byt do OV co je třeba udělat???
   Nejdříve musí družstvo vymezit v domě jednotky - obvykle Prohlášením vlastníka, které vloží do Katastru nemovitostí. Teprve potom může družstvo převádět jednotlivé byty svým členům - oprávněným uživatelům předmětného bytu. Obvyklou podmínkou bývá uhrazení všech závazků členem-nájemcem družstvu, zejména tzv. splacení anuity. Smlouva o převodu vlastnictví jednotky se vyhotovuje v počtu výtisků o 4-5 větším, než je počet účastníků smlouvy (např. družstvo a manželé = 8 výtisků), neboť po jednom výtisku podepsané smlouvy obdrží smluvní strany (každý z manželů 1) a zbytek (t.j. o 2 více než je počet stran) jde na katastr (a odtud 1 výtisk na berňák). Prohlášení vlastníka musí zpracovat 2 profesionálové - stavař a právník, také smlouva o převodu musí být zpracována kvlaitním, problematiky znalým právníkem.

  • 23. 2. 2007 9:43

   právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

   Re: dr.byt do OV co je třeba udělat???
   Nejdříve musí družstvo vymezit v domě jednotky - obvykle Prohlášením vlastníka, které vloží do Katastru nemovitostí. Teprve potom může družstvo převádět jednotlivé byty svým členům - oprávněným uživatelům předmětného bytu. Obvyklou podmínkou bývá uhrazení všech závazků členem-nájemcem družstvu, zejména tzv. splacení anuity. Smlouva o převodu vlastnictví jednotky se vyhotovuje v počtu výtisků o 4-5 větším, než je počet účastníků smlouvy (např. družstvo a manželé = 8 výtisků), neboť po jednom výtisku podepsané smlouvy obdrží smluvní strany (každý z manželů 1) a zbytek (t.j. o 2 více než je počet stran) jde na katastr (a odtud 1 výtisk na berňák). Prohlášení vlastníka musí zpracovat 2 profesionálové - stavař a právník, také smlouva o převodu musí být zpracována kvlaitním, problematiky znalým právníkem. Úředně věřený podpis (notář, obec-matrika, exekutor či advokát) musí být jen jen na jednom výtisku smlouvy, který se dává na katastr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).