Hlavní navigace

rychlé rozvázání pracovního poměru 2

• (neregistrovaný) 213.194.196.---

21. 2. 2007 18:06

DĚKUJI ZA RADY...
    dověděl jsem se tedy, že můžu rozvázat pracovní poměr i v době trvání nemocenské... Jestli tomu rozumím...dám tedy výpověd zítra a pak budu na nemocenské ještě do konce dubna... k 1. květnu mohu nastoupit do nového zaměstnání...???
    co když mi zaměstnavatel nebude chtít podepsat potvrzení o převzetí výpovědi?..a na zaslání "doporučeně"poštou nemám čas?..stačí podpis cizího svědka (třeba vedle sedícího souseda v restauraci), který potvrdí, že jsem výpověď zaměstnavateli předal?..

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2007 18:36

Jana Nová (neregistrovaný) 195.47.90.---

Re: rychlé rozvázání pracovního poměru 2
      Výpověď podle zákoníku práce můžete poslat doporučeně poštou a výpovědní lhůta vám začíná běžet od 1.následujícího měsíce a je dvouměsíční,možná,že byste měl lepší se nechat uschopnit,protože podle mě nejste tak nemocný,a výpovědní lhůtu nechat proběhnout,eventuelně se domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou a to může být hned.

• 21. 2. 2007 19:21

PP (neregistrovaný) 213.194.196.---

paní Nová, to nebude tak jednoduché...
      stavební práce již vykonávat nejspíš nebudu schopen, spadl jsem ze střechy část. na hranu zdi a část. na motorovou pilu.. nyní nejsem schopen pracovat např. na žebříku, zvedat těžká břemena atd... ale jelikož nutně potřebuji příjem kvůli úvěru,do "nějaké" práce musím...navíc můj nynější zaměstnavatel není ochoten domluvit se na dohodě...

• 21. 2. 2007 22:23

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pokud to myslíte tak, že teď dáte výpověď, výpovědní doba začne běžet od 1.3., vy ji celou promarodíte a 30.4. Vám skončí pracovní poměr, zároveň Vás lékař uschopní a Vy od 1. (spíše ale od 2.) května nastoupíte do nové, pak ano, to lze, pokud lékař obhájí tak dlouhou neschopnost nebo naopak pokud bude ochoten Vás uschopnit, i když Váš zdravotní stav tomu nebude ještě odpovídat. Výpověď musíte prokazatelně předat ještě teď v únoru. Buď ji pošlete doporučeně, ale zaměstnavatel ji skutečně musí dostat nejpozději 28.2. Nebo mu předejte osobně - proti podpisu nebo ji předejte na místo, které je oprávněno tyto písemnosti přijímat - podatelna, sekretářka, osobní oddělení apod.
      Zaměstnavatel ji převzít musí. pokud by ji převzít nechtěl, stačil by i svědek - ale Vy pak toho náhodného svědka " souseda z restaurace" budete hledat, aby Vám to v případě sporu u soudu dosvědčil? To už by snad byl lepší nějaký Váš známý, ne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).