Re: Vypoved dohodou, §
§ je správný, ale výpověď dohodou je nesmysl. Buď jde o výpověď z pracovního poměru, to znamená, že se dodržuje určitá výpovědní doba nebo jde o dohodu o skončení prac. poměru k určitému dni, kdy se obě strany na tomto dohodnou. V § 49 jde o dohodu. Teď jde o to, zda jste se se zaměstnavatelem dohodli. Ono to, že Váš návrh převzal ještě neznamená, že souhlasí. On může třeba tvrdit, že svým podpisem a razítkem pouze stvrdil převzetí Vašeho návrhu na dohodu - což ještě neznamená souhlas. A pokud Vám Váš návrh neodsouhlasil, nedohodli jste se. Obyčejně stačí, když zaměstnanec přijde se sepsanou dohodou o skončení, aby na ni zaměstnavatel napsal "souhlasím" a podepsal to.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přišel vám e-mail či SMS s „aktualizací informací o zdravotním průkazu“? Jde o podvod
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
21. 2. 2007 20:51
Dobrý večír, prosím o radu, dal jsem výpověď dohodou dle §49,podle nového zákoníku, výpověď jsem napsal ručně, zaměstnavatel ji podepsal a dal razítko. Je takováto výpověď Ok? Jde mi o ten §, hledal jsem to narychlo. Dík za info.