Hlavní navigace

Životní a důch.pojištění - potvrzení

• (neregistrovaný) 85.160.17.---

22. 2. 2007 12:28

Chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost se zasíláním potvrzení o úhradách zaměstnavatele na životní a důch.pojištění zaměstnancům.
    Dnes jsem volala na Allianz - doklad o zaplacených platbách příspěvku na živ.pojištění - není problém zašlou, ale odmítli mi zaslat doklad o zaplacených příspěvcích na důchodové pojištění - prý neposílají???? Nakonec jsem je donutila - ale pošlou pouze přehled všech plateb, tj. jak za podnik i příspěvek zaměsnance, ale zašlou to zaměstnanci ne na firmu. Děkuji za názor

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2007 13:09

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: životní a důch.pojištění - potvrzení
      Tím důchodovým pojištěním myslíte penzijní připojištění u penzijního fondu nebo opravdu důchodové pojištění uzavřené s pojišťovnou?

• 22. 2. 2007 13:30

Petra T. (neregistrovaný) 85.160.17.---

penzijní přípojištění u penzijního fondu

• 22. 2. 2007 13:48

Tak podle mých zkušeností penzijní fondy potvrzení posílají - i bez žádosti, ale jen těm klientům, kteří si sami zaplatili víc než 6000 Kč za rok. A těch není zase tolik. Ale s tímto konkrétním PF zkušenost nemám, tak je taky možné, že pošlou jen tomu, kdo si vyžádá. A že to nechtějí poslat vám jako zaměstnavateli, je pochopitelné - jsou to důvěrné údaje a oni nemají zmocnění je někomu poskytovat. Zkrátka - kdo chce odpočet, musí se starat o doklady sám a včas. Nesmíme ty své zaměstnance tolik rozmazlovat :-)).

• 22. 2. 2007 13:55

Petra T. (neregistrovaný) 85.160.17.---

Ale já chtěla potvrzení o platbách, které jsme uhradili jako zaměstnavatel. Platíme to 1. rok tak nevím, myslela jsem, že potřebuji potvrzení o tom, kolik jsme uhradili jako firma.

• 22. 2. 2007 14:13

Aha, to jsem nepochopila. To ale podle mě nepotřebujete, u vás se přece dá zjistit, kolik jste jim poslali a na mzdových listech je vidět, kolik jste přispěli zaměstnancům...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).