Hlavní navigace

Záloha na daň z částky po slevě

  • (neregistrovaný)

    22. 2. 2007 15:07

    Chtěla jsem tento příspěvek nazvat "Do roka a do dne, docente a jedničko", ale byla bych peskována moderátory :-)
    Před rokem jsme debatovali o tom, jestli se záloha na daň z příjmů počítá z částky před slevou, nebo po slevě:
    http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=192268
    Docent mě tehdy přesvědčil, že před slevou. Takto to počítal i formulář tady, mám to u několika lidí vytištěné.
    Ale není to tak, nevím - kdy se to změnilo? Formulář (za rok 2005), do kterého jsem dnes zadala stejná data, to počítá z částky po slevě. Na FÚ mě informovali o tomtéž - za rok 2005 z řádku 76 (paní mi sdělila, že měli dnes ráno na toto téma školení), ne 66 jak tvrdili docent a "jednička".
    Píšu to jen pro informaci, a protože mě štve, že jsem měla ve výpočtu záloh chybu, což klienti těžko chápou...
    A také by mě potěšilo, kdyby to měl blbě ještě někdo další, i když se asi sotva přihlásí, že jo :-))) Jana F.
    ************************

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2007 16:36

      Jana F. (neregistrovaný)

      Re: Co vy na to, docente :-)?
      Byla bych ráda, kdybyste se k tomu vyjádřil, pokud to čtete. Neberu to jako důkaz, kdo měl tenkrát pravdu a kdo ne, ale spíš jako důkaz toho, že v našich zákonech to právě vůbec není o pravdě a nepravdě, ani o logice a podobných věcech, spíš bych řekla o věšteckém umění :-) Jana F.
      **************

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).