Hlavní navigace

DPH-práce na movité věci-EU

  • (neregistrovaný) 212.90.230.---

    22. 2. 2007 18:13

    Náš plátce má lis. Plátce z JČS si u něj objednal výrobu výlisků a k tomu mu dodal svou vlastní formu na tento výlisek. Forma je majetkem plátce v JČS, u našeho plátce je jen do té doby než bude vyrobeno určité množství výlisků.
    Formu bylo nutno opravit vzhledem k jejímu stáří. Po dohodě náš plátce formu opravi u násl a její opravu bude fakturovat majiteli-plátci z JČS. Nevím, kdy se bude forma vracet zpět, možná až příští rok.

    A teď nevím, zda posoudit podle §10 odst 4 s místem plnění v TZ nebo lze podle §5. Jak se posuzuje vrácení zpět do EU ? Je nějaký termín ? Nebo je to myšleno v §5 tak, že nám sem někdo z EU pošle něco jen na spravení a my to spravíme a vrátíme zpět ?

    Náš plátce se s nikým neporadil a dohodl si už cenu opravy a málem spadl ze židle, když jsem ho upozornila na to, že asi bude muset odvést DPH. Jaký je Váš názor ? Kdopak mi pomůže? Zuzik

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).