Hlavní navigace

Společní zdanění manželů

  • (neregistrovaný) 80.188.49.---

    23. 2. 2007 13:45

    Chtěla bych se zeptat, v případě, že manželka je na mateřské dovolené a manžel je zaměstnán, jde udělat společné zdanění nebo jen v případě, že by byl OSVČ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2007 14:07

      Eva (neregistrovaný) 80.188.49.---

      Re: Společní zdanění manželů
      A můžu se ještě zeptat, když jsou oba zaměstnanci a jeden má ještě vedlejší činnost, tak např. příjem manželky bude mzda od zaměstnavatele a příjem manžela bude mzda + příjem z vedl. činnosti, rozumím tomu správně??

    • 23. 2. 2007 14:12

      ii (neregistrovaný) 88.103.40.---

      Re: Společní zdanění manželů
      Přesně tak, akorát musíte mít oba potvrzení o příjmech ze závislé činnosti od zaměstnavatel. Tam zjistíte příjmy podle § 6 a pak k tomu přičtete ještě příjmy z té vedlejší činnosti - to jsou příjmy podle § 7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).