Hlavní navigace

Nástup po rodičovské dovolené

• (neregistrovaný) 83.208.145.---

23. 2. 2007 18:57

Moc prosím o radu,
    v červnu jsem porodila dceru. Z vážných zdravotních důvodů musí být v nemocnici, proto po třech měsících rodičovské dovolené jsem nucena nastoupit znovu do zaměstnání. Zaměstnavatel je ochoten mě přijmout za předpokladu, že budu mít stejnou pracovní dobu jako dříve. To je od 9 do 18 hodin s přestávkou na oběd od 13 do 14, tedy přesně tak, jak mám v pracovní smlouvě. Obchod, ve kterém jsem byla, je otevřen nepřetržitě od 9 do 18, jsou tam 2-3 zaměstnanci.
    Není podle nového ZP nějak upravena povinnost pro zaměstnavatele mi poskytnout zkrácenou pracovní dobu? Takto se v týdnu za dcerkou do nemocnice vůbec nedostanu a to mám ještě čtyřletého syna, kterého musím vodit do školky a ze školky.
    Je nějaká povinnost v takovém případě pracovní dobu upravit, nebo se může zaměstnavatel odvolat na to, že se jedná o obchod a nic se s tím nedá dělat.
    Slyšela jsem, že do určitého věku dítěte je povinen mi zkrátit pracovní dobu nebo dát tříměsíční odstupné, ale v novém ZP jsem nic takového nenašla.
    Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2007 20:29

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Nástup po rodičovské dovolené
      Má přihlédnout k péči o děti a na požádání umožnit úpravu pracovní doby. Ovšem jen tehdy, pokud je to vzhledem k provozu možné. Pokud mu to činí z hlediska provozu potíže, povinen není. Takže buď se dohodnete nebo musíte pracovat podle pracovní smlouvy nebo prostě zůstat doma nadále na rodičovské dovolené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).