Hlavní navigace

Prodej reklamy (nákup - vl. činnost)

• (neregistrovaný) 85.70.1.---

23. 2. 2007 18:58

Dobrý den, mám metodický dotaz. Jde o to, jak zaúčtovávat výnosy reklamní společnosti. Nakoupí službu, některou poskytnou sami, k tomu nakoupí obaly, billboardy, plakáty, ty nechají potisknout. Pořád se peru, zda je metodicky správné nakoupit něco jako zboží, něco jako službu a prodat to jako co?? Musela bych sledovat jednotlivé položky. Ani FÚ si nebyl příliš jistý, kam v DPH patří výstup v případě, že poskytují služby na Slovensko - na fakturu dají např. tisk vizitek - je to služba nebo zboží? Pořád řešíme souhrnná hlášení, patří to do něj nebo ne? Jednou je názor, že ano, jde o zboží, podruhé opačný a já v tom poněkud plavu. Mám tu např. koupi poutačů, vzápětí letáky (včetně tisku apod.). Máte někdo "nebolestivé" řešení, tzn. takové, abych nemusela rozpitvávat každou vydanou fakturu na zboží a služby po položkách, nebo neexistuje?? Moc díky za Vaše názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2007 20:02

Jana F. (neregistrovaný) 83.208.141.---

Re: Prodej reklamy (nákup - vl. činnost)
      Dano W. neporadím vám, ale vím přesně, o čem píšete :-). Také s tím zápasím, ale naštěstí jen v DE a prozatím ne do zahraničí. Nákupy dávám ne jako zboží, ale jako materiál, ale když je na dokladu napsáno třeba "potisk něčeho" a podobně, tak když je to na našem, dodaném materiálu, dávám jako režii (službu), když na jejich, tak jako materiál.
      Obdobně když dodáváme, tak většinou i s materiálem, takže prodej výrobků. Kdybychom upravovali dodaný materiál, tak služba.
      Takže sleduji v podstatě hlavně to, čí je materiál, u dodavatelských i našich faktur. Jana F.

• 23. 2. 2007 20:12

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

K tomu rozlišení služby či zboží do zahraničí: co je hmatatelné, něco se veze je zboží (i když nákladově větší část byla ze služeb) a co není, jako např. doprava jsou služby. Toť jsem jednou dostala výklad. Takhle ale všichni kdo se nezabývají dopravou by měli jen zboží a to se mi zas nezdá. Ale prakticky se toho držím a mám to jednodušší, zatím však bez kontroly.

• 23. 2. 2007 20:20

Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

Ufff, Jano, to jste mně nepotěšila. Vyřeším to směrnicí. Nějak. Vždyť je to vcelku putna, ať na 504/604, 501/601 nebo 518/602 marže je odsledovatelná. Hmatatelné vizitky rozhodně budou, jenomže netuším, jak s tím zachází ta strana naproti. ....... Jste mi to zase zamotaly, jak je tu dobrým zvykem :-))) ale moc děkuju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).