Hlavní navigace

Výživné a bonus

  • (neregistrovaný) 89.250.109.---

    24. 2. 2007 1:27

    Pomáhám kolegyni samoživitelce s vyplňováním DPFO a nevím zda její nárok na 12 000,- Kč/rok daňového bonusu na dvě děti nějak nemůže ovlivnit výživné, které dostává od svého bývalého manžela.
    Je zaměstnaná na poloviční úvazek, jiné příjmy nemá.
    Děkuji za radu, je mi divné, že pro sociálku to příjem je a tady to vypadá, že není.Jak to tedy je?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2007 9:00

      Jirka (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Výživné a bonus
      Výživné nemá žádný vliv na uplatnění daňového zvýhodnění na vyživované dítě. Otázka však je, zda splňuje podmínku alespoň šestinásobku minimální mzdy (viz § 35 c, odst. 4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).