Hlavní navigace

Stravné OSVČ - spěchá

  • (neregistrovaný) 80.79.24.---

    24. 2. 2007 14:28

    Zdravím a prosím SOS!
    Může podnikatel, OSVČ - stavební práce - účtovat do svých výdajů také stravné, když jezdí po různých stavbách mimo své bydliště?
    Užívá auto, které má v majetku. Někde jsem četla že ano, že by mohl uplatinit sazbu 58/ hod za 5 a více hodin.
    Dík moc za radu !!! Pavl.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2007 15:00

      dita (neregistrovaný) 80.82.146.---

      Re: stravné OSVČ - spěchá
      OSVČ má nárok na stravné při pracovní cestě nad 12hodin. - tak to bylo, jak je to od 1.1.2007 mi známo není.

    • 24. 2. 2007 15:17

      Pavl. (neregistrovaný) 80.79.24.---

      Re: stravné OSVČ - spěchá
      Děkuji Vám moc za radu, ale bohužel nevím, proč zrovna až
      nad 12 hodin. Nikde to nemohu najít.

    • 24. 2. 2007 15:35

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: stravné OSVČ - spěchá
      Zákon o daních z příjmů § 24/2/k/2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).