Hlavní navigace

ČSSZ-Přehled o příjmech a výdajích OSVČ

• (neregistrovaný) 85.207.100.---

24. 2. 2007 14:36

Prosím o radu. 1.9.2006 jsem začala podnikat, ale jen dle údajů na živnostenském listu, ve skutečnosti jsem samostatnou výdělečnou činnost vůbec neprovozovala, tzn. příjmy i výdaje mám 0. Splňuji podmínky, aby tahle činnost byla posuzována jako vedlejší.Teď si právě moc nevím rady s řádkem 25 v přehledu pro ČSSZ. Mám napsat do tohoto řádku 4 nebo 0? Považuje se za výkon samostatné výdělečné činnosti jen povolení k oprávnění nebo skutečná činnost (fakturace, objednávky atd.)? Za radu moc děkuju.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2007 15:05

dita (neregistrovaný) 80.82.146.---

Re: ČSSZ-Přehled o příjmech a výdajích O
      Za výkon se považuje skutečná činnost. Pro posouzení na ČSSZ zda jde o vedlejší/hlavní činnost je rozhodující zda jste v roce 2006 byl/a při podnikání i zaměstnaná či nikoiv. Bylo-li zaměstnání, ze které bylo odváděno pojistné v minimální výši (příjem nad 80000Kč/rok), pak podnikání je vedlejší činnost (není-li z něho příjem vyšší než ze zaměstnání). Nebylo-li zaměstnání je podnikání bohužl hlavní činnost a je nutno zaplatit minimální odvod, i když se nic nevydělalo-žádný příjem.
      Doufám, že se k tomu vyjádří i další a mou verzi buď potvrdí nebo vyvrátí. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).