Hlavní navigace

Chyba účetní při uplatňování slevy.

 • (neregistrovaný) 62.240.182.---

  26. 2. 2007 8:20

  Prosím o názory na případ, kdy účetní uplatňovala kamarádovi
  slevu na dítě celý rok i když od 3/06 toto v prohlášení zrušil a doložil, že dítě bylo svěřeno do péče jiné osobě. Při žádosti o potvrzení o příjmech, aby si mohl udělat SZM, se mu omluvila a prohlásila, že daň prostě vrátí. Moc by mě zajímalo, co by dělala, kdyby ji požádal o roční zúčtování daně, přece by tu daň nevracel, když to nebyla jeho chyba ??

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 2. 2007 8:39

   sisi (neregistrovaný) 62.225.42.---

   Re: Chyba účetní při uplatňování slevy.
   Já si myslím, že by to měl vrátit.Vím, že účetní udělala chybu, ale omluvila se a chybovat je lidské.Nebo Vy jste se nikdy nespletla?
   A navíc, jak to, že si toho za celý rok na výplatní pásce nevšiml, že tam to zvýhodnění stále má?Vždyť výplatní pásky si má člověk kontrolovat.

  • 26. 2. 2007 8:52

   Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

   Re: Chyba účetní při uplatňování slevy.
   ***
   Chybu občas udělá každý, tu účetní to jistě mrzí. Mzdové účetní to mají těžší o to, že se lidem peníze, které dostali ve výplatě, málokdy chce vracet - není ani divu. Pokud ale jde o daň, resp. daňové zálohy, má účetní ze zákona možnost špatně sražené zálohy dosrazit do 31. března následujícího roku, a to i bez souhlasu poplatníka. Opravu by měla uvést do Vyúčtování daně v příštím roce a bude ještě vyměřeno penále, které už bude na té účetní, nemá-li ovšem velkorysého zaměstnavatele...

  • 26. 2. 2007 9:19

   lenka (neregistrovaný) 62.168.14.---

   Re: Chyba účetní při uplatňování slevy.
   Nedoplatek zálohy na daň lze podle mého názoru srazit až do 31.3. následujícího roku. Kdyby zaměstnanec požádal o roční zúčtování, musela by mzdová účetní opravit výši jednotlivých záloh na daň, rozdíl srazit ve výplatě a pak teprve provést roční zúčtování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).