Hlavní navigace

Starobní důchodce

  • (neregistrovaný) 213.29.48.---

    26. 2. 2007 9:51

    pracuje na ŽL s ročním příjmem 120.000 Kč. Výdaje uplatní %, ke zdanění zbyde 60.000 Kč. Může si odečíst ještě uhrazené pojistné zdrav. a sociální? Musí danit minimum (112.950Kč) nebo je to brané jako vedlejší výdělečná činnost??? Odečítá si slevu na dani na poplatníka 7.200? Díky moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2007 10:35

      B. (neregistrovaný) 88.100.105.---

      Re: Starobní důchodce
      Pokud uplatňuje výdaje %, je v nich již vše, tzn. i zdravotní a sociální pojištění. Min. základ daně se na něho nevztahuje - viz § 7c, odst. 4c zákona o DzP. V případě, že byl již k 1.1.2006 starobním důchodcem, slevu na poplatníka nelze uplatnit.

    • 26. 2. 2007 12:00

      Hanka (neregistrovaný) 213.29.48.---

      Re: Starobní důchodce
      Ale v pokynech k daň.přiznání - příloha 1 je uvedeno " v případě, že uplatňujete výdaje procentem z příjmů, uveďte na tomto řádku zaplacené pojistné (soc. a zdrav) prosím pomoc jak to tedy je ???? Díky za odpověď

    • 26. 2. 2007 12:02

      Dana S (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: Starobní důchodce
      ***
      Uplatňujete-li výdaje procentem z příjmů, uplatníte si navíc zaplacené pojistné (dokonce to máte uvedeno v pokynech).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).