Hlavní navigace

Konto pracovní doby

 • (neregistrovaný) 77.237.142.---

  26. 2. 2007 13:11

  Tak už má někdo zkušenost s kontem pracovní doby a jejím odměňováním. V březnu s tím mám začít a vůbec si s tím nevím rady.
  Pořád nevím zda zaměstnanec bude mít pořád stálou mzdu(tzn.pořád stejně, nezáleží na odpr. hodinách). Nebo bude mít mzdu podle odpracovaných hodin(tzn.jeden měsíc míň a jiný měsíc víc) a po skončení vyrovnávacího období se mu to dorovná.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 2. 2007 15:04

   Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

   Re: konto pracovní doby
   ***
   Praktickou zkušenost s tím nemám, zdá se mi, že je k tomu málo informací a chybí i podrobnější předpisy. Mzdu by ale takoví zaměstnanci měli mít stále stejnou, bez ohledu na to, kolik odpracují, a ta stálá mzda nesmí být nižší než 80% průměrného výdělku každého zaměstnance. Vedle si musíte vést konto odpracované doby a konto mzdy podle skutečnosti - kolik by každý měl dostat. Každý týden se musí vykazovat rozdíl mezi stanovenou a skutečnou pracovní dobou a mzdou. Po skončení vyrovnávacího období (nejvýše 26 týdnů, víc lze sjednat jen v kolektivní smlouvě - až 52 týdnů) sečtete a pokud měl zaměstnanec dostat víc, doplatíte mu to. Zjistí-li se, že měl dostat míň, nevrací nic. Pro placení překážek v práci musíte mít předem určený harmonogram, podle kterého pak zjišťujete, za jak dlouhou dobu překážky proplatit. Až se to u vás rozběhne, podělte se o zkušenosti - určitě přijdete na spoustu nejasností, které nejsou na první pohled zřejmé...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).