Hlavní navigace

Od kdy se mám přihlásit k Silniční dani?

• (neregistrovaný) 85.160.83.---

26. 2. 2007 20:04

Dobrý den, když jsem začala v měsíci únoru používat automobil k podnikání, mám se přihlásit k dani silniční rovnou od 1.2., nebo až od doby, kdy jsem poprvné natankovala?
    Díky
    Míša

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2007 21:27

i (neregistrovaný) 88.101.78.---

Re: Od kdy se mám přihlásit k Silniční d
      od doby, kdy jste auto použila pro podnikání.

• 26. 2. 2007 23:44

Míša (neregistrovaný) 85.160.83.---

Takže když jsem auto použila poprvné 5.2.¨, tak od té doby? Ale platím za celým měsíc,ne?
      Míša

• 27. 2. 2007 17:16

Iveta (neregistrovaný) 85.70.118.---

ještě bych doplnila, že je povinnost podat registraci k silniční dani za to čtvrtletí, ve kterém chci poprvé uplatnit do výdajů (nákladů) doklady týkající se provozu auta (nákup nafty atd.),tj. k 15.4., 15.7., 15.10. a potom k 15.12., auto mohu k podnikání používat, i když nejsem plátcem silniční daně, ale nesmí se v tom měsíci v účetnictví nebo daňové evidenci doklady za nákup nafty, benzínu apod. objevit. Z toho vyplývá, že podnikatel se může rozhodnout, co je pro něj výhodnější. Ve vašem případě se může jednat o měsíce, ve kterých jste auto nepoužívala nebo velmi málo. Ve vyúčtování se potom tyto měsíce uvedou s tím, že se zálohy za tyto měsíce neplatily. Někdy při kontrole se ale nesmí najít uplatněné doklady s datumem tohoto měsíce. Takže zálohu na silniční daň platím za měsíc, kdy mi vznikla tato daňová povinnost (mám uplatněný doklad s datumem tohoto měsíce v účetnictví nebo DE) a splatnost i povinnost registrace je až za čtvrtletí. U vás tedy součet záloh za únor a březen zaplatíte včetně provedení registrace nejpozději k 15.4.2007.(pokud jezdíte tzv. neustále a uplatňujete nákupy na provoz auta do výdajů/nákladů) Zdraví Iveta

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).