Hlavní navigace

Vyúčtování srážkové daně-pro Zuzíka

  • (neregistrovaný) 88.208.88.---

    27. 2. 2007 10:28

    http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=298758

    Dohodáře vyplácíme stejně jako vy. Tj. např. zaúčtuji dohodu v lednu, vyplatím 8.2. společně se mzdama a odvedu daň srážkovu 8.2. Chtěla jsem se zeptat, do tiskopisu pro zúčtování daně, tu odvedenou srážkovu daň píšete sl. 1 a 2 do kolonky leden nebo únor nebo až březen?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2007 6:06

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Vyúčtování srážkové daně-pro Zuzíka
      Sorry, že tak pozdě, jaksi jsem Vás přehlídla.
      Z výplaty zúčtované spolu s ost.mzdami k poslednímu dni v měs. lednu (vypl.8.2 odvedeno 8.2) dám do sl 1 a 2 měsíce ledna. Jinak by mi to na konci roku nesedělo s účtem sr.daně. Mzdovky tady budou určitě řvát, že daň je sražena ke dni výplaty, ale já na to kašlu. Tímto způsobem sice poruším ustanovení o srážce daně ze mzdy, ale zaplatíme vždy dlouho před zák.termínem. A jsem po kontrole z FÚ-bez připomínek.

    • 1. 3. 2007 8:16

      jitka (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Vyúčtování srážkové daně-pro Zuzíka
      A jak porušíte ustanovení o srážce ze mzdy? Začínám,tak mám asi hloupé otázky

    • 1. 3. 2007 12:48

      jitka (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Vyúčtování srážkové daně-pro Zuzíka
      Jenom pro ujasnění, když jsme v prosinci zúčtovali dohodu, vyplatili v lednu 2007 a daň odvedli také v lednu 2007, taku dohodu dám do vyúčtování do prosince. Nevyjde mi přeplatek ani nedoplatek. Zůstatek na účtu pro srážkovou daň bude daň,která se strhla z dohody zúčtované v prosinci? Je to tak správně?

    • 1. 3. 2007 16:10

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Vyúčtování srážkové daně-pro Zuzíka
      Je to tak, taky to tak dělám. Dikci zákona nedodržím v tom ustanovení, kde se říká, že sr.daň ze mzdy se sráží při výplatě. §38d/1 ZoDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).