Hlavní navigace

DOČP a Dohoda o ukončení prac. poměru

  • (neregistrovaný) 85.71.129.---

    27. 2. 2007 11:20

    Dobrý den, můžu ukončit dohodu o prac. činnosti dohodou o ukončení prac. poměru?? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2007 11:53

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: DOČP a Dohoda o ukončení prac. poměr
      DOPČ není pracovní poměr, takže nemůžete skončit dohodou o ukončení prac. poměru. Můžete se prostě se zaměstnavatelem dohodnout na ukončení dohody o prac. činnosti (den skončení si dohodnete). Viz Zákoník práce, §76 odst. 6. Pokud se nedohodnete, můžete podat výpověď z dohody o prac. činnosti. Výpovědní doba je 15 dní a začne běžet ode dne podání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).