Hlavní navigace

Jak danit DZPFO-souběh 2 prac.poměrů

 • (neregistrovaný) 85.160.85.---

  27. 2. 2007 21:17

  pracovnice v HPP nepodepsala Prohlášení na měsíce 1-10/06,
  HM byla daněna 20% a bylo odvedeno SP a ZP.
  Na 11-12/06 prohlášení podepsala a HM daněna dle tabulky.

  V druhém zaměstnání - výkon funkce veřejného činitele podepsala prohlášení na měsíce 1-10/06, HM byla daněna dle tabulky, neodvádělo se SP a ZP, tato mzdy byla vyšší, proto podepsala prohlášení. Po volbách již funkci nezastávala a toto zaměstnání bylo ukončeno a sleva na dani byla uplatněna u HPP.

  Nejsem si jistá, zda byla HM správně daněna, spráně podepsáno Prohlášení a jakým způsobem vyplní přiznání k dani z příjmu FO, zda je sečte, odečte celkem odvedenou daň a vzniklý přeplatek FÚ vrátí?
  Děkuji za odpovědi R.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 2. 2007 21:48

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Jak danit DZPFO-souběh 2 prac.poměrů
   Ona si může vybrat, u kterého zaměstnavatele podepíše prohlášení. (nemusela podepisovat u žádného, to je na ní). Pokud se rozhodla podepsat a slevu uplatňovat tak, jak píšete, je to její volba. Při podepsaném prohlášení se daní dle tabulek. při nepodepsaném prohlášení a měsíční hrubé mzdě vyšší než 5000 Kč se daní nejméně 20%. Od obou zaměstnavatelů si vyžádá potvrzení o zdanitelných příjmech a podle návodu vyplní přiznání: tzn. sečte příjmy, odečte pojistné, vyjde základ daně, od něho může odečíst různé odpočty (dar, životní pojištění apod.). Zbytek zaokrouhlí na stovku dolů a zdaní. Od daně odečte slevy (na poplatníka apod.). Vyjde daň po slevách. Tu porovná se součtem odvedených daňových záloh, přeplatek jí FÚ vrátí - žádost na poslední straně přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).