Hlavní navigace

Prodej auta vyřazeného z obch.maj.

  • (neregistrovaný) 89.24.7.---

    27. 2. 2007 23:33

    Jsem OSVČ, vyřadila jsem po odepsání auto z evidence a převedla ho na sebe a po měsíci prodala. Je mi jasné, že prodejní cenu auta musím zdanit, ale kam v daňovém přiznání zapíšu prodejní cenu, jaká je sazba daně a mohu si z částky odpočítat něco jako náklady, když převod z obch.majetku do soukr.vlastnictví byl bezúplatný? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2007 7:11

      jak (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Prodej auta vyřazeného z obch.maj.
      Bude to zdaněno v § 10, takže z to nemá vliv na sociální a zdravotní. Do výdajů můžete uplatnit skutečné výdaje, v § 10 paušál není a sazba daně je podle základu daně §16

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).