Hlavní navigace

Závazky-výdaje paušálem?

  • (neregistrovaný) 89.102.68.---

    28. 2. 2007 9:31

    Vedu DE, v roce 2005 jsme uvedla do DAP pouze závazek 500 Kč,žádné pohledávky nebyly ani zásoby. V r. 2006 bych chtěla uplatnit výdaje paušálem. Myslím, si že dodat. daň. přiznání za rok 2005 dávat nemusím, protože by se jedná pouze o závazky. Prosím o vaše názory. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2007 11:43

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Závazky-výdaje paušálem?
      Podle § 41 zákona o správě daní a poplatků: nemusíte podávat dodatečné na nižší daňovou povinnost (nebo vyšší ztrátu), pokud není zvláštním předpisem stanoveno jinak. Zvláštní předpis (ZDP) ale v § 23/8 stanoví, že při změně způsobu uplatňování výdajů máte upravit základ daně.
      Takže teoreticky byste asi DP podat měla. Prakticky asi ne, šidíte sama sebe, tak proč by Vám v tom měl někdo bránit:-)
      Ale počkejte si ještě na další názory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).